• História základnej školy

•

Významnou súčasťou života obyvateľov Lukáčoviec bola aj návšteva školy. Do roku 1731 nenachádzame žiadne záznamy o pevnej budove, v ktorej by prebiehala výučba. Pravdepodobne chodili žiaci na faru, kde im miestny farár prednášal základné vyučovacie predmety. Od roku 1731 sa spomína škola v kánonických vizitáciách, napríklad v roku 1736 ako „Domus Scholae“. V škole bola len jedna učebná miestnosť, lebo všetci žiaci sa učili predmety spolu.
               V roku 1912 bola neďaleko starej školy postavená nová škola, dnešná budova školy. Škola mala učebňu a učiteľský byt. V roku 1930 školu rozšírili na tri triedy, koncom roku 1932 školu rozšírili o štvrtú triedu. V roku 1933 bola prestavaná na jednoposchodovú budovu. V roku 1935 bola zriadená ďalšia, piata trieda. V roku 1945 sa škola stala štátnou školou. Od 1. septembra 1948 bola zriadená štátna meštianska škola.
               V roku 1960 pribudol deviaty ročník. V školskom roku 1979/1980 bol piaty ročník pričlenený k druhému stupňu základnej školy. Vo vedľajšej obci otvárali novú budovu školy a žiaci druhého stupňa odišli zo školy v Lukáčovciach tam. Základná škola je odvtedy neplneorganizovanou základnou školou, v ktorej sa učia žiaci prvého stupňa. V roku 1982 bolo v škole zriadené jedno oddelenie školského klubu.
               Od 1. septembra 2009 je zaradená škola do siete škôl a školských zariadení ako základná škola s materskou školou. Súčasťou školy je aj školský klub detí a školská jedáleň.