• Školská jedáleň

Stravovanie v ŠJ pri ZŠ s MŠ Lukáčovce

Výdaj stravy pre stravníkov

MŠ: desiata 8:45, obed 11:30, olovrant 14:30.

ZŠ: v čase od 12:30 -14:00 hodiny.

Odhlasovanie  stravníkov

1. Prihlásiť sa na stravovanie alebo odhlásiť sa zo stravovania je potrebné najneskôr do 12.00 hod. v predchádzajúci pracovný deň. V pondelok do 7,00 hod. Z dôvodu dodržiavania všeobecne záväzných právnych predpisov pre školské stravovanie (napr. Zásady správnej výrobnej praxe - HACCP a pod.) nie je možné odhlásiť stravu ráno v daný stravovací deň.  V prípade náhleho ochorenia je možné  v 1. deň choroby, aby si zákonný zástupca prišiel pre obed  v čase do 12.00 do 12.15 hod. Cena obalu na jedlo: 0,50€
            2. V prípade, že zákonný zástupca dieťaťa/žiaka neodhlási zo stravovania a dieťa/žiak nie je v škole (na výchovno-vzdelávacom procese) nemá nárok na dotáciu. V takomto prípade platí plnú výšku stravného bez dotácie.
            3. Dni neprítomnosti dieťaťa/žiaka na výchovno-vzdelávacom procese v škole je potrebné dieťa/žiaka zo stravovania včas odhlásiť.
            1. Možnosti odhlasovania zo stravovania:
            • telefonicky: 0908 224 613, 0951 210 358
            • osobne

Výška stravného a podmienky úhrady poplatkov spojených so stravovaním

1. Výška stravného je stanovená v súlade s platnými finančnými pásmami na nákup potravín pre jednotlivé kategórie stravníkov spolu s čiastočnou úhradou režijných nákladov, ktoré sú stanovené na základe VZN Obce Lukáčovce č. 1/2019.
            2. ŠJ poskytuje stravovanie žiakom/deťom za čiastočnú úhradu nákladov, ktoré uhrádza zákonný zástupca vo výške nákladov na nákup potravín podľa vekových kategórií stravníkov v nadväznosti na odporúčané výživové dávky.

(2. finančné pásmo na nákup potravín vydaných MŠVVaŠ SR. Zákonný zástupca žiaka prispieva aj na úhradu režijných nákladov ).

MŠ poldenný pobyt: 1,70€

celodenný pobyt : 2,10€

ZŠ:  1,70€

Dospelí: 2,40€

Réžia: 4€

1. Platby za stravu nad rámec dotácie na stravu a poplatku za režijné náklady, môže zákonný zástupca žiaka/dieťaťa uskutočniť len bezhotovostnou platbou na účet ŠJ. Režijné náklady 4€  na mesiac. Od 1.apríla 2024 došlo k zmene banky a teda aj ibanu, na ktorý je potrebné zasielať platby za stravu a podľa VŠEOBECNE ZÁVÄZNÉHO NARIADENIA č. 1/2024 aj výška PRÍSPEVKU NA ČIASTOČNÚ ÚHRADU VÝDAVKOV ZA POBYT DIEŤAŤA V MATERSKEJ ŠKOLE A V ŠKD a to nasledovne:

Číslo účtu pre platenie stravy a réžie : IBAN: SK39 0900 0000 0052 1436 9519

Číslo účtu pre platenie ŠKD : IBAN: SK74 0900 0000 0052 1436 9471

POPLATOK za ŠKD: 15€ / mesiac

Doplňujúce údaje: Meno a priezvisko.

Školské ovocie

Od 18.01.2010 je škola zapojená do programu „Školské ovocie“, to znamená, že deti v ZŠ aj v MŠ dostávajú ovocie a ovocné šťavy.  Od 01.04.2010 sú všetky dodávky ovocia i ovocných štiav zdarma.

Od 01.09.2015 je Školská jedáleň zapojedná do programu "Školský mliečny program". Deti, ktoré sa stravujú v ŠJ dostávajú dotované mlieko a mliečne výrobky.

Stravníci dostávajú 1 až 2- krát v týždni ovocie aj pri obede. Ovocie je očistené a naporciované, nezjedené ovocie sa stravníkom nevydáva